Aktualności
 
Hit transferowy "Kolejorza"!
 
10. stycznia 2017, 15:43
autor: Adrian Zieliński
źródło: własne/lechpoznan.pl
 

Lech Poznań ma nowego lewego obrońcę. Do "Kolejorza" trafił Volodymyr Kostevych z Karpat Lwów. 24-letni Ukrainiec ma w zespole trenera Nenada Bjelicy zastąpić Tamasa Kadara, który w najbliższych dniach powinien opuścić poznańską ekipę.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćUkrainiec jest dość niespodziewanym wyborem, bo wcześniej nic nie wskazywało na to, że to właśnie on może trafić do Lecha. - Zawodnika obserwowaliśmy już od półtora roku. Nasi skauci na żywo oglądali jego mecze między innymi z najsilniejszymi ukraińskimi klubami, takimi jak Dynamo czy Szachtar. Kostevych zwracał na siebie uwagę zarówno prezentowanymi umiejętnościami, jak i walecznością, zaangażowaniem oraz wiodącą rolą w swojej drużynie – mówi za pośrednictwem oficjalnej strony wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski.

W tym sezonie Kostevych był podstawowym zawodnikiem Karpat. Na lewej stronie defensywy ukraińskiego zespołu rozegrał 16 spotkań, ale nie strzelił ani jednego gola, ani też nie zaliczył choćby jednej asysty. Mimo to w Poznaniu wierzą w jego walory ofensywne. - Charakteryzuje się bardzo dużą dynamiką, chętnie angażuje się do działań ofensywnych. Ma bardzo dobrze "ułożoną" lewą nogę. Potrafi zarówno precyzyjnie dośrodkować w pełnym biegu, jak i uderzyć piłkę z dystansu - przyznaje wiceprezes poznańskiego klubu.

 
 
Słowa kluczowe: kostevych | lech | poznan | karpaty | lwow | kadar | bjelica
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz