Aktualności
 
Dwóch legionistów trafi do Pogoni?
 
2. grudnia 2016, 14:43
źródło: legia.net
 

Jak donosi legia.net, Pogoń Szczecin chce dwóch młodych piłkarzy Legii – Konrada Michalaka i Mateusza Wieteskę. Transfery lub wypożyczenia będą możliwe, jeśli obaj nie wywalczą sobie miejsca w szerokiej kadrze Legii, podczas zimowych przygotowań.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćZarówno Michalak, jak i Wieteska trenują z pierwszym zespołem Legii, ale regularnie grają na razie w rezerwach. Doświadczenie w pierwszym zespole ma ten drugi, który rozegrał już kilka spotkań w barwach pierwszego zespołu. Ostatnio zaliczył m.in. 20 minut w Lidze Mistrzów przeciwko Borussii w Dortmundzie.

Wieteska to środkowy obrońca, natomiast Michalak jest graczem ofensywnym. Niewykluczone, że trener Jacek Magiera da mu szansę jeszcze w tym roku, w meczu pierwszego zespołu. Wielu obserwatorów jest zdania, że młody piłkarz poradziłby sobie na poziomie ekstraklasy w roli skrzydłowego.

Na regularne występy przy Łazienkowskiej, przynajmniej na razie, obaj piłkarze raczej jednak nie mają szans. Dlatego sytuację chce wykorzystać Pogoń, w której obaj mieliby znacznie krótszą drogę do podstawowego składu. Wszelkie decyzje, na temat ich najbliższej przyszłości, mają jednak zostać podjęte dopiero po zimowych przygotowaniach, na które Wieteska i Michalak wybiorą się z Legią.

 
 
Słowa kluczowe: wieteska | michalak | pogon | szczecin | legia | magiera
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno