Aktualności
 
"Górale" pozbędą się niewypału i jeszcze... odzyskają kasę
 
3. września 2016, 12:49
źródło: katowickisport.pl
 

W najbliższym czasie z Podbeskidziem definitywnie pożegna się Robert Mazań. Młodzieżowy reprezentant Słowacji trafi na zasadzie transferu definitywnego do MSK Żylina, gdzie obecnie występuje na wypożyczeniu.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćMazań był ściągany do Podbeskidzia z dużymi nadziejami, ale młody Słowak kompletnie nie potrafił spełnić oczekiwań. W barwach "Górali" zagrał w ekstraklasie jedynie dwukrotnie. Szybko został ponownie odesłany na nasza południową granicę. Na zasadzie wypożyczenia, trafił do zespołu z Żyliny.

Ten klub zapewnił sobie także prawo pierwokupu, z którego teraz zamierza skorzystać. Mazań jest tam podstawowym zawodnikiem i w Żylinie wiążą z nim plany na przyszłość. Podbeskidzie ściągało go z FK Senica za pół miliona złotych i wygląda na to, że teraz uda się odzyskać pieniądze zainwestowane w jego sprowadzenie.

Mazań nie zdołał przekonać do swoich umiejętności ani trenera Leszka Ojrzyńskiego, ani też Dariusza Kubickiego. Obaj zupełnie pomijali go przy ustalaniu składu na kolejne spotkania. W Żylinie natomiast zamierzają na niego stawiać, dlatego wydadzą na niego równowartość 500 tysięcy złotych. Transfer jest możliwy do przeprowadzenia dlatego, że letnie okienko na Słowacji jest otwarte do 6 września.

 
 
Słowa kluczowe: mazan | podbeskidzie | zylina | ojrzynski | kubicki
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz