Aktualności
 
Piast jednak straci Vacka?!
 
11. lipca 2016, 11:45
źródło: katowice.wyborcza.pl
 

Kilka tygodni temu wydawało się, że sprawa Kamila Vacka została rozwiązana po myśli Piasta Gliwice. W eter popłynęła wiadomość, że wicemistrz Polski przeprowadził transfer definitywny. Ale wiele wskazuje na to, że to nie była do końca prawda...
Vacek grał w Piaście w poprzednim sezonie na zasadzie wypożyczenia ze Sparty Praga. Doświadczony pomocnik okazał się jedną z gwiazd ekstraklasy. Z nim w składzie, zespół z Gliwic osiągnął największy sukces w swojej historii, zdobywając wicemistrzostwo Polski. Piast miał w umowie wypożyczenia Vacka ze Sparty zawartą klauzulę pierwokupu. Z Okrzei niedawno dochodziły informacje, że gliwicki klub z niej skorzystał. Tymczasem okazuje się, że może być zupełnie inaczej.

Przyszłość Vacka jest a razie niewiadomą. Co prawda nawet wykupienie go przez Piasta wcale nie oznaczało, że Czech w nowym sezonie będzie nadal występował w barwach zespołu z Gliwic. Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakładał, że po transferze definitywnym, wicemistrz Polski sprzeda go z zyskiem do innego klubu.

Tylko wygląda na to, że transfer definitywny do Piasta nie doszedł w ogóle do skutku. Nie wiadomo więc, gdzie w nowym sezonie będzie grał Vacek. Na pewno nie w Sparcie Praga, bo nie został włączony do kadry czeskiego zespołu. Na razie przygotowuje się do rozgrywek z drugoligowcem ze swojego kraju FC Vlaszim.

 
 
Słowa kluczowe: vacek | piast | gliwice | sparta | praga | vlaszim
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz