Aktualności
 
Jak nie Zagłębie, to... inny klub ekstraklasy?!
 
4. czerwca 2016, 09:20
źródło: własne
 
Wczoraj informowaliśmy, że komplikuje się sprawa pozyskania przez Zagłębie Lubin Filipa Starzyńskiego. Niewykluczone, że skorzysta na tym Pogoń Szczecin która także jest zainteresowana sprowadzeniem pomocnika reprezentacji Polski..
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować Lokeren niby zgadza się na jego transfer, ale liczy na przy tym, że uda się na Starzyńskim co nieco zarobić. Ile? Chodzi najprawdopodobniej o kwotę rzędu pół miliona euro. Na taki wydatek najprawdopodobniej klubu z Lubina nie będzie stać. Mimo, że chodzi o lidera zespołu prowadzonego przez Piotra Stokowca, to w Zagłębiu nikt nie pomyśli nawet o wydawaniu pieniędzy, których w klubowej kasie po prostu nie ma.

Sytuację ze Starzyński uważnie monitoruje także Pogoń Szczecin, która czeka, co wyniknie z negocjacji Zagłębia z Lokeren. Jeśli te zakończą się fiaskiem, a wiele na razie na to wskazuje, to niewykluczone że po byłego pomocnika Ruchu Chorzów spróbują sięgnąć "Portowcy". W Szczecinie poszukują zawodników, którzy mogliby podnieść jakość zespołu w ofensywie, bo w tym aspekcie, w poprzednim sezonie, były spore braki.

Jednym z priorytetów jest pozyskanie ofensywnego pomocnika, dzięki któremu Pogoń nie byłaby skazana na Takafuiego Akahoshiego. Japończyk zaliczył bardzo przeciętny sezon, ale w kadrze zespołu, nie było dla niego alternatywy z prawdziwego zdarzenia. Sprowadzenie takiego piłkarza, jak Starzyński mogłaby zmieniłaby układ sił w środkowej linii "Portowców".

Jest jeszcze jeden bardzo ważny powód dla którego sprowadzenie Starzyńskiego mogłoby być strzałem w dziesiątkę. "Figo" to zawodnik pochodzący ze Szczecina i marzący kiedyś o występach w koszulce Pogoni. Piłkarz, z którym mogliby się utożsamiać wszyscy kibice "Dumy Pomorza". Starzyński mógłby być magnesem, który na trybuny przyciągnąłby znacznie więcej kibiców, niż to miało miejsce w poprzednim sezonie.  

 
 
Słowa kluczowe: starzynski | pogon | szczecin | zaglebie | lubin | lokeren | akahoshi
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz