Aktualności
 
Jest pierwsze wzmocnienie Cracovii!
 
20. maja 2016, 18:18
źródło: własne
 

Cracovia dokonała pierwszego transferu z myślą o kolejnym sezonie. Nowym piłkarzem "Pasów" zostanie Mateusz Szczepaniak, który ostatnio grał w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Nowy gracz podpisał z krakowskim zespołem czteroletni kontrakt.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćSzczepaniak był wyróżniającą się postacią Podbeskidzia w sezonie zasadniczym. W spotkaniach play-off już tak dobrze nie było. Wypożyczony z Miedzi Legnica piłkarz stracił nawet miejsce w podstawowym składzie a "Górale" ostatecznie spadli z ekstraklasy. Podbeskidzia miało w umowie z Miedzią zapisane prawo pierwokupu, ale wobec degradacji do I ligi nie zdecydowało się na wyłożenie 200 tysięcy złotych na tego napastnika.

Duże znaczenie miał fakt, że sam Szczepaniak nie chciał grać ponownie na zapleczu ekstraklasy. pod Klimczokiem podeszli do tego w ten sposób, że z niezadowolonego gracza pożytku będzie niewiele. Szczepaniakiem interesowało się kilka klubów, ale ostatecznie najbardziej zdeterminowana i konkretna okazała się Cracovia. To pierwsze wzmocnienie przed nowym sezonem, w którym "Pasy" będą reprezentowały naszą ligę w europejskich pucharach. Pierwsze, ale na pewno nie ostatnie...

 
 
Słowa kluczowe: szczepaniak | cracovia | podbeskidzie | miedz | legnica
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz