Aktualności
 
Jagiellonia latem zarobi fortunę!
 
6. maja 2016, 18:59
źródło: przegladsportowy.pl
 

Dla Bartłomieja Drągowskiego to ostatnie chwile w polskiej ekstraklasie. Bramkarz Jagiellonii Białystok latem opuści ekstraklasę. Jego obecnemu klubowi, pozostanie po nim kilka milionów euro więcej w klubowej kasie.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćBramkarzem Jagiellonii interesują się kluby z angielskiej Premier League. Chodzi o nowego mistrza Anglii Leicester City i Bournemouth. Ale problem polega na tym, że tam Drągowski nie miałby zbyt wielu szans, żeby być od samego początku podstawowym bramkarzem. A siedzenie na ławce mogłoby jednak nie najlepiej wpłynąć na jego rozwój. Dlatego możliwe, że zamiast Anglii, golkiper "Jagi" wyląduje w niemieckiej Bundeslidze. Gdzie miałby, przynajmniej teoretycznie, większe szanse na regularną grę.

- W Premier League Bartek nie byłby raczej od razu numerem jeden. Być może nieco łatwiejszą i szybszą drogą rozwoju byłaby dla niego Bundesliga – mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" menedżer piłkarza Mariusz Kulesza. – O jakie kluby z Niemiec chodzi? Nie chciałbym tego zdradzać. Przyszłość Bartka powinna się wyjaśnić za dwa-trzy tygodnie – dodaje.

Tym niemieckim klubem, który chce Drągowskiego, może być HSV Hamburg. - Byli, pytali o Bartka, później jednak nie było żadnych konkretów. Być może mecze oglądały także inne delegacje z Bundesligi, o których nie wiedzieliśmy – mówi prezes Jagiellonii Cezary Kulesza.

Niezależnie od tego, gdzie trafi 18-letni bramkarz Jagiellonia na jego transferze nieźle się obłowi. - Prawda jest taka, że w realiach naszej piłki są pieniądze, których żaden klub z ekstraklasy nie jest w stanie odrzucić. W przypadku Bartka Drągowskiego byłoby to pewnie 4-5 milionów euro. Wszystko jednak zależy od liczby propozycji. Jeśli będzie ich dużo, stawka urośnie – mówi prezes "Jagi".

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz