Aktualności
 
Bośniak rozstanie się z Legią?
 
30. kwietnia 2016, 16:55
źródło: własne
 

Niepewna przyszłość Stojana Vranjesa w Legii Warszawa. Niewykluczone ze to jego ostatnia runda w zespole aktualnego wicemistrza Polski. Latem jeśli znajdzie się chętny na jego usługi, przy Łazienkowskiej nie będą mu robili przeszkód ze zmianą otoczenia.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćVranjes trafił do Legii zeszłego roku, jeszcze za kadencji trenera Henninga Berga. Podobno Norweg rozważał jego kandydaturę do gry na... lewej obronie, ale ostatecznie zrezygnował z tego dość odważnego pomysłu. Były szkoleniowiec Legii zdecydował się jednak na pewien eksperyment z Vranjesem, wystawiając go w jednym z meczów – przeciwko Zagłębiu Lubin, jako środkowego obrońcę. Szybko jednak przekonał się, że nie tędy droga. Bośniak zawalił dwa gole, a Legia przegrywała do przerwy 0:2.

Kiedy do Legii przyszedł trener Stanisław Czerczesow, o eksperymentach w Vranjesem już nie było mowy. Były gracz Lechii Gdańsk występuje u Rosjanina tam, gdzie najbardziej lubi, czyli na środku pomocy. Zimą Bośniak był nawet jednym z największych wygranych zgrupowań na Malcie. Wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i wyglądało na to, że jego kariera w Legii nabierze rozpędu.

Ale dobra passa nie trwała długo. Vranjes już w drugim meczu rundy wiosennej doznał kontuzji, a do podstawowego składu wskoczył dobrze mu znany z Lechii Gdańsk Ariel Borysiuk. Od tej pory Vranjes, nawet jak jest w pełni sił, zwykle może liczyć na miejsce zaledwie na ławce rezerwowych. U Czerczesowa ostatnio jednak jest tak nisko w hierarchii graczy, którzy mogliby zagrać w środku pola, że nawet się z niej nie podnosi. Jeśli w ostatnich tygodniach obecnego sezonu to się nie zmieni, Bośniak latem może pożegnać się z Legią.

 
 
Słowa kluczowe: vranjes | legia | czerczesow | berg | borysiuk
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno