Aktualności
 
Jest w Legii, bo Lecha nie było stać
 
17. marca 2016, 17:03
źródło: HattrickPL
 

W audycji "Hattrick" prezes Lecha Poznań Karol Klimczak zdradził, jakie były prawdziwe powody dla których Nemanja Nikolić nie trafił do Lecha. Okazuje się że prawdziwą przyczyną były względy finansowe.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćZanim lider klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ekstraklasy obecnego sezonu trafił do Legii, nad jego sprowadzeniem zastanawiał się poznański Lech. Ostatecznie jednak "Kolejorz" nie zdecydował się na transfer reprezentanta Węgier, który wtedy grał w barwach Videotonu Szekesfehervar.

- Dlaczego nie wzięliśmy Nikolicia? Bo uważaliśmy, że strzeli 10, może 12 bramek i się zatnie – mówi żartem prezes Lecha. - Tak naprawdę to zadecydowała kwota, jaką trzeba było wtedy za niego zapłacić. My tych 600 tysięcy euro nie chcieliśmy wyłożyć, bo nie dysponowaliśmy takim pieniędzmi na transfer jednego zawodnika – ujawnia Klimczak.- Głównie chodziło o kasę, ale także o to, że uważaliśmy, że trochę inny typ napastnika jest nam potrzebny. No i ok, gramy dalej - dodaje Prezes "Kolejorza".

Rok później, "Kolejorz" zdecydował się na zatrudnienie Denisa Thomallii, który kompletnie nie poradził sobie w Poznaniu. Co ciekawe jednak, prezes Lecha go jeszcze nie przekreśla. - Wypożyczyliśmy go do Niemiec, żeby się odbudował. Dalej go obserwujemy, patrzymy co robi. Czegoś w jego przypadku zabrakło – mówi Prezes Klimczak.

 
 
Słowa kluczowe: nikolic | lech | poznan | legia | klimczak | thomalla
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz