Aktualności
 
Hiszpan wraca grać do Polski
 
23. lutego 2016, 09:24
źródło: katowickisport.pl
 
Nowym nabytkiem Zagłębia Sosnowiec zostanie Carles Martinez, który znany jest z naszych ligowych boisk z występów w Piaście.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

28-letni środkowy obrońca latem zeszłego roku rozstał się z gliwickim zespołem i wrócił do Hiszpanii. Podpisał kontrakt z III-ligowym Atletico Baleares. Ale kiedy tylko pojawiła się okazja do powrotu na polskie boiska, nie zastanawiał się ani chwili. Mimo, że chodzi o grę w I lidze.

Zagłębie ściąga Martineza, który ma 50 występów w naszej ekstraklasie, w trybie awaryjnym. Wszystko przez kontuzję, jakiej doznał Konrad Budek. - Nie czarujmy się, tak długa przerwa w grze oznacza, że w rundzie wiosennej nie będzie nam w stanie pomóc. W tej sytuacji musieliśmy poszukać zmiennika dla Łukasza Matusiaka, na wypadek gdyby i on zmagał się z problemami zdrowotnymi lub pauzował za kartki – mówi w rozmowie ze "Sportem" trener sosnowieckiego zespołu Artur Derbin.

Martinez we wtorek przejdzie testy medyczne na katowickiej AWF. - Jeśli ich wyniki nie będą budzić zastrzeżeń, podpiszemy kontrakt obowiązujący do czerwca – informuje dyrektor sportowy Zagłębia, Robert Stanek. – Umowa może zostać potem prolongowana o kolejny rok. W zależności od wyniku sportowego osiągniętego na mecie rozgrywek.

 
 
Słowa kluczowe: martinez | zaglebie | sosnowiec | piast | gliwice | derbin | budek
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz