Aktualności
 
Z Legii do najsłabszego zespołu Serie A
 
30. stycznia 2016, 12:17
 

Dominik Furman, który przed kilkoma dniami rozstał się z Legią, trafi do Hellas Verona. Włoski klub chce go wypożyczyć do końca sezonu z Toulouse z opcją transferu definitywnego.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćNa początku roku nic nie zapowiadało wielkich zmian w sportowym życiu Dominika Furmana. Były młodzieżowy reprezentant Polski poleciał z Legią na pierwsze zgrupowanie na Malcie i wydawało się, że wszystko jest w najlepszym porządku.

Tymczasem Legia zdecydowała się dość niespodziewanie na transfer Ariela Borysiuka z Lechii Gdańsk i z dnia na dzień, sytuacja Furmana w warszawskim zespole uległa diametralnej zmianie. Stalo się jasne, że wiosną wypożyczony z Tuluzy pomocnik będzie miał niewielkie szanse na regularną grę

W dodatku po transferze Borysiuka, było już jasne że Legia latem nie skorzysta z opcji transferu definitywnego Furmana za którego musiałaby zapłacić francuskiemu klubowi prawie milion euro. Dlatego sam zawodnik uznał, że dalszy pobyt w warszawskim zespole mija się z celem i poprosił o skrócenie wypożyczenia z Toulouse.

We francuskim klubie jednak za wiele by sobie nie pograł więc wiadomo było, że będzie szukał nowego pracodawcy. Wygląda na to, że były legionista resztę sezonu spędzi w Hellas Verona, gdzie gra już inny Polak Paweł Wszołek.

Niestety, włoski zespół nie radzi sobie najlepiej w obecnym sezonie. Delikatnie mówiąc, bo Hellas zajmują w tabeli Serie A ostatnie miejsce z ogromną stratą do bezpiecznej strefy. Są praktycznie pewnym kandydatem do spadku i w przyszłym sezonie najpewniej będą grać w Serie B.

 
 
Słowa kluczowe: furman | legia | hellas | verona | borysiuk | czerczesow | toulouse | wszolek
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz