Aktualności
 
Pomocnik Pogoni zagra w… Tajlandii
 
18. stycznia 2016, 01:39
źródło: własne
 
Takuya Murayama opuszcza Pogoń Szczecin. Ale nie będzie występował w Irtyszu Pawłodar, gdzie ostatnio przebywał na testach, tylko w zespole z Tajlandii - Ratchaburi FC. Ściąga go tam były trener Korony Kielce.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Szkoleniowcem tajskiego zespołu został niedawno Jose Rojo Martin "Pacheta". Hiszpan był szkoleniowcem Korony Kielce i świetnie pamiętał Murayamę z polskich boisk. Dlatego zdecydował się na jego zatrudnienie, bez przeprowadzania jakichkolwiek testów. Japończyk, kiedy tylko otrzymał konkretną ofertę z Tajlandii, spakował się i opuścił Kazachstan, gdzie przebywał na testach.

W Pogoni nikt nie będzie robił mu problemów ze zmiana klubu, bo po pierwsze, za pół roku kończy mu się umowa, której w Szczecinie nie chcą przedłużać. Po drugie, Japończyk od dawna nie cieszył się zaufaniem trenera Czesława Michniewicza, u którego bywał co najwyżej rezerwowym.

Murayama stał się ważną postacią Pogoni za kadencji trenera Dariusza Wdowczyka. Wtedy grał regularnie w podstawowym składzie i spisywał się bez zarzutu. Później już jednak było gorzej. Odkąd "Portowców" prowadzi Michniewicz , Japończyk nie może odnaleźć dawnej formy. W efekcie bardzo obniżył loty, dlatego nikt w Szczecinie nie zamierza go zatrzymywać.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz