Aktualności
 
Z Górnika do I ligi lub na Słowację
 
5. stycznia 2016, 11:49
źródło: sport.interia.pl
 

Już w styczniu z Górnikiem Zabrze pożegna się najprawdopodobniej Dzikamai Gwaze. Pomocnik z Zimbabwe nie ma czego szukać w śląskim klubie, dopóki trenerem jest tam Leszek Ojrzyński. 26-latek może trafić do Zawiszy Bydgoszcz lub Banika Ostrava.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćGwaze miał "swój czas" w Górniku, kiedy trenerem zespołu był Robert Warzycha. Wtedy pomocnik grał w podstawowym składzie i był ważną postacią drugiej linii zabrzańskiego zespołu. Wszystko zmieniło się, kiedy na stanowisku szkoleniowca Górnika zastąpił Warzychę Ojrzyński. U byłego trenera m.in. Podbeskidzia Bielsko-Biała i Korony Kielce, Gwaze zagrał jesienią... 36 minut.

Gracz z Zimbabwe dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, bo w Zabrzu jest niepotrzebny. Ale wygląda na to, że znalezieniem nowego pracodawcy nie powinien mieć większych kłopotów. Zainteresowana pozyskaniem tego piłkarza jest walcząca o powrót do ekstraklasy Zawisza Bydgoszcz. Gwaze miałby być jednym z tych zawodników, którzy wzmocnią zespół prowadzony przez trenera Macieja Bartoszka przed decydującą fazą boju o awans.

Ale Zawisza to nie jedyna opcja, jaką może rozważać piłkarz z Zimbabwe. Jego transferem zainteresowany jest także Banik Ostrava. Słowacki klub robi prawdziwą rewolucję w kadrze zespołu, który po rundzie jesiennej zajmuj ostatnie miejsce w tabeli miejscowej ekstraklasy.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (1) dodaj komentarz
 
 
Komentarze
 
Banik to czeski klub :)
 
 
Słowianin dodał(a), we wtorek 5. stycznia 2016 o godzinie 12:35