Aktualności
 
Sensacyjny powrót Paixao do ekstraklasy?!
 
30. grudnia 2015, 18:37
 

To byłby z pewnością jeden z hitów zimowego okienka transferowego w naszej lidze. Wisła Kraków jest zainteresowana ściągnięciem ze Sparty Praga byłego napastnika Śląska Wrocław Marco Paixao.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować"Biała Gwiazda" od dawna bezskutecznie poszukuje napastnika, który mógłby konkurować z Pawłem Brożkiem. Wszyscy kandydaci, którzy do tej pory starali się o angaż w krakowskim zespole albo nie gwarantowali odpowiedniej jakości, albo też Wisły nie było na nich stać. Wraz z zatrudnieniem w roli trenera byłego szkoleniowca Śląska Wrocław Tadeusza Pawłowskiego pojawił się pomysł sprowadzenia Marco Paixao.

31-letniemu Portugalczykowi latem wygasł kontrakt ze Śląskiem. Umowa nie została przedłużona i jeden z najlepszych snajperów ekstraklasy w ostatnich latach, za darmo przeszedł do Sparty Praga, która zaoferowała mu dużo lepsze warunki finansowe, niż to, na co mógł liczyć we Wrocławiu. Ale jego kariera w najpopularniejszym czeskim klubie nie układa się tak, jakby można tego oczekiwać. Paixao gra sporadycznie do tej pory wystąpił w zaledwie sześciu spotkaniach, w dodatku w niepełnym wymiarze czasowym.

Dlatego w Wiśle zrodził się pomysł, żeby spróbować skorzystać z okazji i namówić Portugalczyka do powrotu do polskiej ekstraklasy. W grę wchodziłoby ewentualne wypożyczenie. Problemem mogą być jednak warunki finansowe, jakie trzeba byłoby spełnić, żeby przekonać Paixao do gry w krakowskim klubie. Doświadczony napastnik dobrze zarabia w Sparcie, a wiadomo, że w Wiśle z pieniędzmi jest krucho...

 
 
Słowa kluczowe: paixao | wisla | krakow | pawlowski | brozek | slask | wroclaw | szukielowicz
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz