Aktualności
 
Znalazł się chętny na niewypał z Lecha!
 
22. grudnia 2015, 12:58
źródło: własne/sportnet.at
 

Zimą Lecha Poznań najprawdopodobniej opuści Denis Thomalla. Niemiecki napastnik może wrócić do ligi austriackiej. Chce go z powrotem jego były klub – SV Ried.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćThomalla trafił do Lecha latem tego roku z SV Ried. Miał być napastnikiem na miarę Łukasza Teodorczyka i wspólnie z Marcinem Robakiem rozwiązać problemy "Kolejorza" w ataku. Z tych planów jednak nic nie wyszło, bo Niemiec kompletnie nie potrafił odnaleźć się w zespole mistrza Polski.

Nie pomogła nawet zmiana trenera. Macieja Skorżę zastąpił Jan Urban i odmienił "Kolejorza" jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Uznawany również za niewypał transferowy Abdul Aziz Tetteh, za kadencji byłego szkoleniowca Legii Warszawa i Osasuny Pampeluna zaczął grać jak z nut.

Niestety, nie zadziałało to tylko w stosunku do Thomallii. Niemiecki napastnik nie był w stanie odbudować się pod okiem Urbana. Dlatego zarówno Lech, jak i sam zawodnik, najchętniej zakończyliby współpracę już zimą. - Moje świąteczne życzenie? Chciałbym jak najszybciej wrócić do Austrii – mówi Thomalla.

Okazuje się, że jest chętny żeby go pozyskać z Lecha. Jak ustalił transfering.pl, transferem Niemca zainteresowany jest jego były klub SV Ried. Problem polega jednak na tym, że musiałby to być transfer bezgotówkowy, bo Austriacy biorą tylko zawodników, za których nie trzeba płacić ani grosza. A przecież Lech kilka miesięcy temu wydał na niego 400 tysięcy euro. Gdyby teraz Thomalla dostał wolną rękę, te pieniądze zostałyby utopione w błocie.

Dlatego możlwie jest rozwiązanie, że Niemiec trafi do Austrii na zasadzie wypożyczenia. Wtedy będzie można mieć nadzieję, że tam się odbuduje i będzie można latem spróbować odzyskać chociaż część kwoty, zainwestowanej w jego sprowadzenie.

 
 
Słowa kluczowe: thomalla | lech | poznan | tetteh | urban | ried | robak
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz