Aktualności
 
Lewy obrońca z Czech w Legii?
 
21. grudnia 2015, 14:58
źródło: bernerzeitung.ch
 
 
W zimowym okienku transferowym Legia będzie kontynuować poszukiwania nowego lewego obrońcy Zdaniem szwajcarskich mediów, w oko działaczom warszawskiego klubu wpadł zawodnik Young Boys Berno Jan Lecjaks.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować25-letni lewy obrońca Young Boys Berno jest byłym reprezentantem młodzieżowym Czech. Na razie jednak nie ma na swoim koncie żadnego występu w pierwszej drużynie narodowej swojego kraju. W szwajcarskim klubie gra od 2011 roku, z małą przerwą na wypożyczenie do norweskiej Valerengi Oslo.

Pozyskanie Czecha nie będzie jednak łatwe, bo Lecjaks ma długoterminowy kontrakt z Young Boys. Jego umowa wygasa dopiero w czerwcu 2019 roku. Tom oznacza, że za jego transfer trzeba zapłacić. Ile? Prawdopodobnie około miliona euro. W tym sezonie zagrał jak na razie w 13 meczach, w których zaliczył trzy asysty.

Legia szuka nowego lewego obrońcy, bo jedynym nominalnym graczem na tę pozycję, jest zaawansowany wiekowo Tomasz Brzyski. Do tej pory jednak warszawskiemu klubowi nie udawało się znaleźć odpowiedniego konkurenta dla "Brzytwy". Czy może nim być Lecjaks? Trudno powiedzieć, bo nawet jeśli Legia rzeczywiście jest nim zainteresowana, to zdaniem szwajcarskich mediów, nie jest jedyna. Oprócz aktualnego wicemistrza Polski, ochotę na transfer czeskiego piłkarza ma także Maccabi Tel-Aviv.
 
 
Słowa kluczowe: lecjaks | legia | young | boys | berno | brzyski | maccabi
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz