Aktualności
 
Kolejny "samuraj" w Pogoni
 
11. grudnia 2015, 15:24
źródło: pogonszczecin.pl/własne
 

Pogoń Szczecin to szczególnie przyjazne miejsce w naszej ekstraklasie dla Japończyków. Do tej pory grało ich w zespole "Portowców" dwóch – Takafumi Akahoshi i Takuya Murayama. Od stycznia piłkarzem szczecińskiego klubu będzie także Kitano Seiya.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować18-letni Japończyk wpadł w oko sztabowi szkoleniowemu Pogoni podczas turnieju Szczecin International Youth Cup, który odbył się latem 2015 roku. Nastolatek z Japonii był w barwach swojego klubu – Nagoya Grampus Eight, prawdziwą gwiazdą tych rozgrywek. - Nie był to łatwy temat, aby Kitano do nas trafił. Pamiętamy go z turnieju, a tam jego zespół radził sobie świetnie. On sam wyróżniał się w tej drużynie. Potem dość długo utrzymywaliśmy kontakt z Japończykami, rozmawialiśmy. W końcu udało się porozumieć - tłumaczy Dariusz Adamczuk, szef klubowej Akademii.

Kitano Seiya do końca grudnia będzie przebywał w Japonii, gdzie ma pozałatwiać wszystkie formalności osobiste, a także zakończyć naukę i na początku stycznia pojawi się już na stałe w Pogoni. Na początku ma trenować z drugim zespołem, ale jego dyspozycja ma być pilnie monitorowana przez sztab szkoleniowy pierwszej drużyny "Portowców". Kontrakt z młodym Japończykiem został podpisany na trzy lata.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz