Aktualności
 
Słowacki pomocnik wzmocni Piasta Gliwice
 
2. listopada 2015, 17:36
źródło: Korzar
 

Lider tabeli ekstraklasy będzie miał nowego zawodnika. Zawodnikiem Piasta Gliwice zostanie Martin Bukata któremu właśnie wygasł kontrakt z FC Koszyce. Piłkarza w swoim zespole widzi trener "Piastunek" Radoslav Latal.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćBukata miał trafić do Piasta już latem, ale wówczas klubu nie doszły do porozumienia w sprawie warunków transferu. Defensywny pomocnik co prawda trenował już nawet w Gliwicach, ale ostatecznie musiał wrócić do Koszyc, z którymi wiązał go kontrakt do końca października. - Od 1 listopada jestem wolnym graczem, ponieważ umowa dobiegła końca, a ja mogę odejść z mojego obecnego klubu – mówi Bukata.

Pomocnik ze Słowacji jest już zdecydowany na przejście do Piasta. Jak sam przyznaje, jest już po rozmowach z trenerem Latalem. - Pytał mnie, kiedy mogę dołączyć do jego zespołu, a więc wierzę, że mnie potrzebuje i na mnie czeka. Uważam, że Piast jest liderem polskiej ekstraklasy nie przez przypadek. Tym bardziej się cieszę i nie mogę doczekać występów w tym klubie – dodaje Bukata.

22-letni pomocnik rozstaje się z Koszycami w kontrowersyjnych okolicznościach, bo działacze tego klubu do ostatniej chwili byli przekonani, że młody piłkarz przedłuży kontrakt. - Nie będę ukrywał, że inaczej wyobrażałem sobie moje rozstanie z Koszycami. W końcu mieszkam w tym mieście od urodzenia. Będę tęsknił za tym miejscem i za klubem. Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł do niego wrócić. Nawet biorąc pod uwagę niezbyt miłe okoliczności rozstania – mówi Bukata.

 
 
Słowa kluczowe: bukata | piast | gliwice | koszyce | latal
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz