Aktualności
 
Sensacja! Były snajper Legii wraca do Polski!
 
16. września 2015, 13:53
źródło: sport.interia.pl
 
To może być prawdziwy hit. Były król strzelców naszej ekstraklasy w barwach Legii Warszawa Takesure Chinyama może znowu występować na polskich boiskach. Pod koniec listopada ma się pojawić w LZS-ie Piotrówka.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćChinyamę z pewnością bardzo dobrze pamiętają zwłaszcza kibice warszawskiej Legii. Po tym jak trafił do zespołu z Łazienkowskiej z Groclinu Grodzisk Wielkopolski, w jego barwach został wspólnie z Pawłem Brożkiem królem strzelców ekstraklasy w sezonie 2008/2009. Na swoim koncie zanotował 19 goli. Potem jednak zaczęły go nękać kontuzje i w 2011 roku Legia nie przedłużyła z nim umowy.

Chinyama wrócił do Zimbabwe, gdzie reprezentował barwy najsilniejszego miejscowego klubu – Dynamos Harare. Stamtąd trafił szybko do ligi RPA. Byl zawodnikiem Orlando Pirates, Platinum Stars i Moroka Swallows. W żadnym z nich jednak kariery nie udało mu się zrobić. W końcu powrócił ponownie do swojego kraju i związał się z Dynamos. Ale teraz jest blisko powrotu do Polski.

32-letni gracz ma pojawić się w III-ligowym LZS-ie Piotrówka. - Skontaktował się ze mną jego przyjaciel Dickson Choto. Takesure chce wrócić do Polski i znowu tutaj grać. Jestem po rozmowie z piłkarzem. Po zakończeniu ligi w Zimbabwe pod koniec listopada ma być u nas. Na początku będzie trenował i grał w Piotrówce - informuje Ireneusz Strychacz, prezes trzecioligowego klubu z Opolszczyzny.
 
 
Słowa kluczowe: chinyama | legia | piotrowka | strychala | choto | dynamos | harare
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz