Aktualności
 
Wisła walczy o kasę z transferu do Włoch
 
11. września 2015, 12:46
źródło: przegladsportowy.pl
 
Włoska Catania nie rozliczyła się jeszcze z Wisłą Kraków za transfer Michała Chrapka. Chodzi o ostatnią ratę w wysokości 250 tysięcy euro. Działacze "Białej Gwiazdy" stracili cierpliwość i skierowali skargę na włoski klub do UEFA.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćChrapek trafił z Wisły do Catanii rok temu za 1,2 miliona euro. Płatność została rozłożona na raty. Ostatnia, w wysokości 250 tysięcy, miała wpłynąć na konto krakowskiego klubu do końca ubiegłego roku. Do tej pory jednak "Biała Gwiazda" nie może się doprosić brakującej kwoty. Włoski klub, który niedawno został zdegradowany z Serie B za udział w aferze korupcyjnej, nie ma z czego zapłacić. Wisła skierowała sprawę do UEFA, żeby ta pomogła jej odzyskać należne pieniądze.

Dla krakowskiego klubu te środki są jak zbawienie, bo Wisła sama walczy z długami. Do końca września musi uregulować trzy miliony złotych zobowiązań, bo do tego zobowiązuje ją umowa zawarta w procesie licencyjnym. Jeśli tego nie zrobi, klub mogą czekać poważne konsekwencje. Z odejmowanie punktów włącznie. Na razie nie wiadomo, czy Wisła uzbierała potrzebną kwotę.

Przypomnijmy, że sam Chrapek niedawno rozwiązał kontrakt z Catanią i powrócił do polskiej ekstraklasy. Mimo, że zainteresowana jego ponowną grą w swoich barwach była Wisła, to jednak 23-letni pomocnik wybrał zdecydowanie bardziej atrakcyjną finansowo propozycję Lechii Gdańsk, z którą podpisał trzyletni kontrakt.
 
 
Słowa kluczowe: chrapek | wisla | krakow | catania | lechia | gdansk
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz