Aktualności
 
Legia pozbyła się niewypału transferowego
 
29. sierpnia 2015, 16:35
źródło: własne
 
Henrik Ojamaa nie jest już piłkarzem Legii Warszawa. Reprezentant Estonii doszedł do porozumienia z działaczami Legii w kwestii wcześniejszego rozwiązania kontraktu.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćEstończyk trafił do Warszawy jeszcze za kadencji trenera Jana Urbana. Początkowo wydawało się, że może być solidnym wzmocnieniem składu warszawskiego zespołu. Ale im dłużej przybywał w Legii, tym było gorzej. Początkowo stawiał na niego także trener Henning Berg. Norweg wystawiał go w podstawowym składzie kosztem Michała Kucharczyka. Ale Ojamaa zdecydowanie częściej zawodził, niż dawał coś zespołowi z Łazienkowskiej.

Ostatecznie stracił zaufanie Berga i został spisany na straty. Najpierw wypożyczono go do jego byłego klubu – szkockiego Motherwell. Ale tam nie zdecydowano się na jego transfer definitywny. Rundę wiosenną poprzedniego sezonu spędził z kolei w norweskim Sarpsborgu. Na początku sierpnia wrócił jednak do Legii, w której nikt nie wiązał z nim dalszych planów. W związku z tym obie strony uznały że najlepszym wyjściem z sytuacji będzie wcześniejsze rozstanie.
 
 
Słowa kluczowe: ojamaa | legia | berg | urban | motherwell | sarpsborg
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz