Aktualności
 
Bayer chce zmusić Boenischa do odejścia...
 
4. lipca 2015, 14:54
źródło: Kicker
 
W Bayerze Leverkusen nie ma już miejsca dla Sebastiana Boenischa. Działacze niemieckiego klubu jasno deklarują, że były reprezentant Polski musi szukać sobie nowego klubu. Tymczasem sam zainteresowany... nie ma zamiaru się nigdzie ruszać.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćTrener Bayeru Roger Schmidt chce stawiać na lewej obronie na Wendella. Zmiennikiem Brazylijczyka ma być młody Grek Kostas Stafylidis, który w poprzednim sezonie był wypożyczony do angielskiego Fulham. Dla Boenischa nie przewidziano żadnej roli. - Musimy pozbyć się jednego lewego obrońcy, bo mamy ich po prostu za dużo. Boenisch w ostatnim sezonie przegrywał rywalizację z Wendellem. W nowych rozgrywkach Brazylijczyk też nie musi obawiać się o miejsce w podstawowym składzie - wyjaśnia menedżer niemieckiego klubu Jonas Boldt.

Działacze "Aptekarzy" nie pozostawiają więc Boenischowi żadnych złudzeń. W Bayerze w przyszłym sezonie nie ma szans na grę. Polak ma co prawda ważny kontrakt jeszcze przez rok, ale w Leverkusen czekają go co najwyżej rezerwy. Klub z BayArena daje Polakowi wolną rękę w poszukiwaniu nowego zespołu, ale sam piłkarz... nie zamierza z tej propozycji skorzystać

- Transfer do innego klubu? Nie biorę takiego rozwiązania pod uwagę. Zamierzam zostać i walczyć o miejsce w podstawowym składzie. Mam odpowiednia jakość do tego, żeby grać w Bayerze. Nie boję się konkurencji ze strony Wendella. Wiosna poprzedniego sezonu nie była dla mnie dobra, ale teraz odzyskam miejsce w składzie – zapowiada dość niespodziewanie Boenisch.
 
 
Słowa kluczowe: boenisch | bayer | leverkusen | wendell | schmidt | stafylidis | boldt
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz