Aktualności
 
Legioniści wzmocnią beniaminka I ligi?
 
24. czerwca 2015, 20:37
źródło: własne
 
Zagłębie Sosnowiec chce zrobić wszystko, żeby przygoda z zapleczem ekstraklasy nie potrwała zaledwie rok. Dlatego planują wzmocnić zespół przed rozpoczęciem batalii na pierwszoligowym froncie.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćZagłębie już zakontraktowało Tomasza Margola, który ostatnio był zawodnikiem Floty Świnoujście. Ale to dopiero początek wzmocnień. Klub z Sosnowca chce , żeby w jego zespole występował trzech zawodników Legii Warszawa. Pierwszym jest Jakub Arak, który był wypożyczony do Zagłębia w poprzednim sezonie i był jego najlepszym strzelcem. Młody napastnik pojechał co prawda na zgrupowanie do Austrii z wicemistrzem Polski, ale w Sosnowcu cały czas mają nadzieję, że kiedy okaże się, że jego szanse na grę w Legii są minimalne, wróci do Zagłębia.

Najlepiej nie sam, tylko z Mateuszem Wieteską. 18-letni środkowy obrońca ma już na swoim koncie występy w podstawowym składzie Legii, ale tylko jesienią ubiegłego roku. Wiosną był już głęboko "schowany" przez trenera Henninga Berga. On także jest w tej chwili na zgrupowaniu z pierwszą drużyną wicemistrza Polski, ale podobnie jak w przypadku Araka, może się okazać, że nie jest w stanie wygrać konkurencji z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Na taki obrót spraw liczą w Zagłębiu, gdzie Wieteska miałby być podstawowym zawodnikiem.

Ostatnim piłkarzem Legii, wyglądanym w Sosnowcu, jest Mateusz Długołęcki. 21-letni środkowy obrońca, który przez ostatnie dwa lata grał na zasadzie wypożyczenia w Dolcanie Ząbki, przebywa obecnie na zgrupowaniu Piasta Gliwice, gdzie stara się o angaż. Jeśli jednak "Piastunki" nie zdecydują się na jego pozyskanie, ma trafić do Zagłębia.
 
 
Słowa kluczowe: wieteska | arak | dlugolecki | zaglebie | sosnowiec | legia | berg |
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz