Aktualności
 
Piłkarz Dnipro coraz bliżej Legii
 
24. czerwca 2015, 11:47
źródło: fcdipro.com,ukrfutbol.com
 
Odżyła sprawa pozyskania przez Legię młodego skrzydłowego Dnipro Dniepropietrowsk Andrija Blizniczenki. Legia prowadzi zaawansowane rozmowy na temat transferu tego gracza, który ma kosztować zaledwie 150 tysięcy euro.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćUkrainiec wpadł w oko przedstawicielom Legii już jakiś czas temu. 21-letni piłkarz w ekipie Dnipro zwykle grywa na prawej stronie. Może występować zarówno jako ofensywny skrzydłowy, jak i obrońca. Młody zawodnik ma ważny kontrakt z ukraińskim klubem do końca czerwca 2016 roku. Ale jego transfer nie wiązałby się ze zbyt dużymi kosztami. Legia musiałaby wyłożyć na pozyskanie Blizniczenki zaledwie 150 tysięcy euro. To pieniądze, które na pewno nie odstraszają działaczy warszawskiego klubu.

Skrzydłowy Dnipro rozegrał w zeszłym sezonie dziesięć meczów, w których zdobył trzy gole i zanotował dwie asysty. Nie można jednak o nim powiedzieć, że jest zawodnikiem podstawowego składu Dnipro. Między innymi dlatego młodzieżowy reprezentant Ukrainy chce zmienić otoczenie. Legia prowadzi rozmowy z ostatnim finalistą Ligi Europy w sprawie pozyskania Blizniczenki. Młody skrzydłowy ma być alternatywą dla Michała Żyry i Michała Kucharczyka. Tym bardziej, że z Legią najprawdopodobniej pożegna się Jakub Kosecki. To właśnie odejście "Kosy" ma zrobić miejsce dla ukraińskiego skrzydłowego.
 
 
Słowa kluczowe: blizniczenko | legia | zyro | kucharczyk | kosecki | berg | dnipro
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz