Aktualności
 
Bielik już "Kanonierem"!
 
21. stycznia 2015, 13:46
źródło: legia.com
 
Transfer Krystiana Bielika z Legii Warszawa do Arsenalu został oficjalnie potwierdzony. Polak przechodzi do angielskiego klubu za dwa miliony euro. Suma może wzrosnąć jeszcze o kolejny milion przy następnym transferze z udziałem Bielika.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować- Pół roku, jakie spędziłem w Legii, będę zawsze wspominał bardzo miło. Czułem się tutaj jak w domu. W ogromnym stopniu pomógł mi w Warszawie Dominik Ebebenge. Tego się nie da zapomnieć i nie ma słów, jakimi mógłbym wyrazić mu swoją wdzięczność. Dzięki życzliwości chłopaków w szatni moja aklimatyzacja w drużynie przebiegła bez problemów. Jestem wdzięczny także trenerowi Henningowi Bergowi za to, że zaufał tak młodemu zawodnikowi i dawał mi szansę gry w pierwszej drużynie. To w dużej mierze dzięki Bergowi lecę tam, gdzie lecę – powiedział na pożegnanie z Legią 17-letni pomocnik.

- Zdecydowałem się na transfer do Arsenalu i chociaż nie mogę wiedzieć do końca co mnie czeka w przyszłości, to jestem przekonany do swojej decyzji i pewny swoich umiejętności. Jadę do Londynu, żeby spełniać marzenia – dodał Bielik.

- Żegnamy Krystiana z żalem. Oczywiście wolałbym, aby młodzi, utalentowani, perspektywiczni zawodnicy, którzy do nas przychodzą, wzmacniali naszą drużynę na dłużej. Zdajemy sobie jednak sprawę, że kluby piłkarskie są jak łańcuch pokarmowy - dobry zawodnik zmienia je siłą rzeczy na coraz lepsze, a my nie jesteśmy w stanie przerwać tego procesu, zwłaszcza kiedy oferta jaką dostajemy jest naprawdę dobra. Tak naprawdę najważniejsza jest wola samego zawodnika. Z klubu nikt go na siłę nie wypychał. Wprost przeciwnie - byliśmy zdania, że powinien tu jeszcze zostać i wywalczyć w Legii miejsce w podstawowym składzie. Każdy jednak rozumie, że dla młodego chłopaka to wielka szansa – mówi dyrektor skautingu Legii Michał Żewłakow.
 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz