Aktualności
 
Standard Liege chce kupić gwiazdę Legii!
 
12. sierpnia 2014, 13:39
źródło: własne
 
Świetne występy Michała Żyry spowodowały, że znowu wzrosło zainteresowanie ze strony zagranicznych klubów skrzydłowym Legii Warszawa. Jak ustalił transfering.pl, ofertę wykupienia go z Legii złożył belgijski Standard Liege.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćBelgowie są gotowi wyłożyć na transfer Żyry 2,5 miliona euro. Dodatkowo byli gotowi zapisać w umowie z Legią, że 40 procent z następnego transferu piłkarza także trafi na Łazienkowską. Wysłannicy Standardu obserwują Żyrę od dłuższego czasu i wydali pozytywną opinię na temat jego umiejętności.

Czy to znaczy, że wkrótce Legia straci Żyrę na rzecz belgijskiego klubu? Raczej nie, bo... do Standardu nie spieszy się samemu zawodnikowi. Według niego liga belgijska nie jest tym miejscem, w którym chciałby kontynuować karierę. Mając do wyboru pozostanie w Legii lub przejście do zespołu Liege, Żyro woli tę pierwszą opcję.

Talent Żyry rozbłysł na dobre, kiedy do warszawskiego klubu trafił trener Henning Berg. To właśnie norweski szkoleniowiec znalazł sposób na wykorzystanie walorów wysokiego skrzydłowego i za jego kadencji wychowanek KS Piaseczno należy do najlepszych piłkarzy w zespole mistrza Polski.

Wcześniej Żyrą interesowały się między innymi Schalke Gelsenkirchen, Stoke City a także Anderlecht Bruksela.
 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz