Aktualności
 
Lechia sięga po Pawłowskiego!
 
22. czerwca 2014, 02:57
źródło: własne
 
Grający przez ostatni rok w Maladze Bartłomiej Pawłowski będzie w nowym sezonie piłkarzem Lechii Gdańsk. Klub z Pomorza zapłaci za niego Widzewowi Łódź 400 tysięcy euro.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćOficjalnie Pawłowski zostanie zawodnikiem Lechii w poniedziałek p o przejściu badań medycznych. Ale transakcja jest sfinalizowana i reszta to już tylko formalność. Pawłowski ma w gdańskiej drużynie stworzyć zabójczy duet skrzydłowych z wykupionym przed kilkoma dniami z Tereka Grozny Maciejem Makuszewskim. Piłkarz Widzewa błyskawicznie dogadał się z Lechią w kwestii warunków indywidualnego kontraktu.

Pawłowski w zeszłym sezonie był wypożyczony z Widzewa do hiszpańskiej Malagi. Jednak przygoda z Primera Division nie przebiegała po myśli widzewiaka. Skrzydłowy młodzieżowej reprezentacji Polski grał bardzo sporadycznie, nie mogąc przebić się na dłużej do podstawowego składu. Malaga miała w umowie z łódzkim klubem zapisaną klauzulę pierwokupu po wpłaceniu 720 tysięcy euro. Hiszpanie nie zdecydowali się jednak wydać pieniędzy na transfer definitywny i Pawłowski musiał wracać do Polski. Nie zamierzał jednak grać na zapleczu ekstraklasy w Widzewie, dlatego jasne było, że będzie szukał nowego klubu. Na jego zakup zdecydowała się Lechia, która buduje nowy zespół, który w przyszłym sezonie ma walczyć o miejsce gwarantujące udział w europejskich pucharach.
 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz