Aktualności
 
Brazylijczyk podpisze kontrakt z Legią
 
15. czerwca 2014, 15:33
źródło: globoesporte.globo.com
 
Tak jak informowaliśmy kilka tygodni temu, Brazylijczyk Ronan zwiąże się z Legią Warszawa. Lewy obrońca Fluminense zostanie do zespołu mistrza Polski wypożyczony na rok. Legia oficjalnie potwierdziła transakcję.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćRonan w niedzielę pojawił się na Łazienkowskiej i uzgodnił warunki kontraktu z Legią. 20-letni piłkarz „Flu” ma za sobą ledwie kilka występów w pierwszym zespole brazylijskiego partnera Legii. Ale ciekawostką jest fakt, że 50 procent praw do karty zawodniczej posiada londyńska Chelsea. Przez najbliższy rok Ronan będzie jednak walczył o miejsce w podstawowym składzie Legii. - Nie ma co ukrywać, że nie miałem zbyt dużych szans na regularną grę w pierwszym zespole Fluminense. Dlatego zdecydowałem się na przenosiny do Legii. To klub, który chce walczyć o awans do Ligi Mistrzów. Mam nadzieję, że będę w stanie pomóc w realizacji tego celu. Byłem tu już rok temu i wiem, że Legia to wielki klub – mówi Brazylijczyk.

Warszawskiemu klubowi zależało na sprowadzeniu lewego obrońcy, bo po odejściu Jakuba Wawrzyniaka do Amkaru Perm, Tomasz Brzyski praktycznie nie miał żadnej konkurencji. Przyjście Ronana ma to zmienić i sprawić, że także po lewej stronie bloku defensywnego trener Henning Berg będzie miał pole manewru. Ronan będzie trzecim letnim wzmocnieniem mistrzów Polski, którzy wcześniej pozyskali Łukasza Budziłka z I-ligowego GKS-u Katowice i Mateusza Szwocha z I-ligowej Arki Gdynia.
 
 
Słowa kluczowe: ronan | legia | fluminense | chelsea | brzyski | wawrzyniak | berg
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz