Aktualności
 
Ojamaa odejdzie z Legii do Izraela
 
13. czerwca 2014, 16:17
źródło: sport5.co.il
 
Skrzydłowy Legii Warszawa Henrik Ojamaa prawdopodobnie nie pomoże mistrzom Polski dostać się do Ligi Mistrzów. W następnym sezonie Estończyk zagra w Beitarze Jerozolima.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćOjamaa ma trafić do izraelskiego klubu na zasadzie wypożyczenia. Beitar zapewni sobie jednak prawo pierwokupu piłkarza, jeżeli ten sprawdzi się w rozgrywkach miejscowej ekstraklasy. Będzie drugim piłkarzem z ligi polskiej, który przeniesie się latem do tego klubu. Wcześniej warunki kontraktu z Beitarem uzgodnił obrońca Śląska Wrocław Adam Kokoszka. On z kolei trafi do Jerozolimy za darmo, bo kończy mu się umowa z polskim klubem.

Ojamaa na początku kadencji trenera Henninga Berga miał pewne miejsce w podstawowym składzie. Ale im bliżej było końca sezonu, tym Estończyk coraz rzadziej pojawiał się na boisku. Berg zaczął niespodziewanie stawiać na prawym skrzydle na Michała Kucharczyka, którego początkowo w ogóle nie widział nawet w szerokim składzie swojej drużyny. Kucharczyk strzelał gole, zaliczał asysty i wygrał rywalizację z Ojamą. A przecież w kolejnym sezonie Berg będzie miał do dyspozycji jeszcze Jakuba Koseckiego, który wróci po kontuzji, przez którą stracił większość poprzednich rozgrywek.
 
 
Słowa kluczowe: ojamaa | legia | beitar | berg | kucharczyk | kosecki
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz