Aktualności
 
Koniec kariery „Mierzeja” w Turcji
 
10. czerwca 2014, 20:43
źródło: ntvspor.net
 
Trabzonspor chce oddać reprezentanta Polski Adriana Mierzejewskiego do klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w rozliczeniu za transfer Ibrahimy Toure.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćJeśli transakcja dojdzie do skutku, będzie to oznaczało koniec przygody „Mierzeja” z Trabzonsporem. Turkom bardzo zależy na ściągnięciu do siebie skutecznego napastnika jakim jest Toure. Chcąc jednak trochę zbić z ceny, oferują jako część rozliczenia Mierzejewskiego. Jeśli Al-Nasr przystanie na takie rozwiązanie, Polak chcąc nie chcąc, będzie musiał przenieść się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jego kontrakt z Trabzonsporem obowiązuje do końca czerwca 2016 roku i do tego czasu Turcy mogą dysponować jego kartą w dowolny sposób.

„Mierzej” trafił do Turcji w 2011 roku z Polonii Warszawa. Józef Wojciechowski, który wtedy był właścicielem stołecznego klubu, zarobił na transferze reprezentanta Polski ponad pięć milionów euro. Od tej pory Polak zaliczył w barwach zespołu z Trabzonu 115 występów, strzelił 20 goli i zanotował 20 asyst. Mimo że jego statystyki nie wyglądają najgorzej to wielkiej kariery, jaką mu niektórzy wróżyli, w Turcji nie zrobił.
 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz