Aktualności
 
Wilusz ma szansę grać w Śląsku
 
23. lutego 2010, 18:28
autor: Marek Jakubowski
źródło: Śląsk Wrocław
 
Na zajęciach Śląska pojawił się Maciej Wilusz. Młody obrońca przez kilka najbliższych dni będzie obserwowany przez sztab szkoleniowy wrocławskiej drużyny.
Wilusz jest wychowankiem Śląska, z którego przed sześcioma laty wyjechał do holenderskiego Heerenveen. Po trzech sezonach przeszedł do Sparty Rotterdam. Jej piłkarzem był do czerwca ubiegłego roku, kiedy za porozumieniem stron rozwiązał obowiązujący jeszcze przez rok kontrakt.

- Miałem kontuzję kolana, którą chciałem leczyć we Wrocławiu. Wróciłem więc do rodzinnego miasta i rozpocząłem rehabilitację. Uważam, że jestem już gotów do podjęcia normalnych treningów. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że mam pewne zaległości treningowe. Musi minąć trochę czasu, zanim dam drużynie wszystko to, czego nauczyłem się w Holandii. Mam jednak nadzieję, że przekonam do siebie trenera Tarasiewicza - mówi 21-letni obrońca, który niedawno pomyślnie przeszedł testy w GKS-ie Bełchatów, ale ostatecznie nie podpisał z tą drużyną kontraktu.

Były młodzieżowy reprezentant Polski będzie trenował z zespołem przez kilka najbliższych dni. Nie powinien mieć kłopotów z aklimatyzacją, gdyż z czasów występów w juniorach Śląska doskonale zna Tadeusza Sochę i Krzysztofa Kaczmarka oraz trenera Pawła Barylskiego. Jego dobrym znajomym jest także Jarosław Fojut.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz