Aktualności
 
Junior Ross nowy zawodnikiem Arki Gdynia
 
19. grudnia 2010, 17:54
autor: Marek Jakubowski
źródło: Arka Gdynia
 
24-letni napastnik Douglas Junior Ross Santillana podpisał kontrakt z Arką Gdynia. Umowa obowiązuje do końca czerwca i jest z opcją przedłużenia o kolejny rok.
Douglas Ross w Arce na testach pojawił się 1. grudnia. Urodził się 19 .lutego 1986 w Bellavista w Peru. Ma 180 cm wzrostu i waży 70 kg. Grał w U-17, U-20 i seniorskiej reprezentacji Peru, gdzie zaliczył 10 spotkań w latach 2005-2008.

Ross przeszedł zarówno testy wydolnościowe z zespołem, jak i wszechstronne indywidualne testy medyczne w klinice Rehasport w Poznaniu.

Potem trwały negocjacje z jego menadżerem i w ten weekend nastąpiło ostateczne dogranie warunków indywidualnych kontraktu.

- Ross jest szybki, dobrze wyszkolony technicznie i liczymy, że także jego gra i doświadczenie w 2. Bundeslidze da pozytywne efekty na boiskach polskiej ekstraklasy. Podpisaliśmy umowę na półtora roku, lecz w czerwcu 2011 jej przedłużenie uzależniamy od spełnienia naszych oczekiwań, co do gry zawodnika. Jest to transfer skrojony na miarę możliwości klubu uwzględniających zarówno poziom sportowy zawodnika, jak i jego oczekiwania finansowe - powiedział Andrzej Czyżniewski.

Trener Dariusz Pasieka zna przeszłość tego zawodnika i nie ukrywał zadowolenia.

- Cieszę się, że tego typu zawodnik podpisał z nami kontrakt. Potwierdza to naszą konsekwencję w dalszej budowie zespołu i wzmocnieniu ofensywy. Znałem tego zawodnika z okresu występów w 2. Bundeslidze. Uważam, że będzie wzmocnieniem i typem zawodnika, który da nam poprawę jakości w ofensywie. Jest szybki, bardzo dynamiczny i potrafił być skuteczny. Liczę, że u nas zacznie znowu zdobywać bramki lub będzie dzięki tym elementom, wypracowywać kolegom sytuacje do ich zdobycia. Na tym nie kończymy i pracujemy nad dalszymi wzmocnieniami - powiedział trener Dariusz Pasieka.

Warto dodać, że trwają także negocjacje dotyczące przedłużenia kontraktu z Maciejem Szmatiukiem oraz rozmowy dotyczące zmian warunków kontraktów Marcina Budzińskiego i Krystiana Żołnierewicza. Klub wysłał także do Zagłębia Sosnowiec zapytanie ofertowe dotyczące możliwości przeprowadzenia transferu definitywnego Michała Grunta do Arki.

Ross od 2004 grał w Coronel Bolognesi w lidze peruwiańskiej. Po dwóch latach był wypożyczony do Cienciano Cuzco i potem wrócił do Bolognesi. W styczniu 2007 r. przeniósł się do Alianza Lima. W lutym 2009 roku został z kolei wypożyczony do klubu 2. Bundesligi FSV Frankfurt 1899.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz