Aktualności
 
Katowice będą współpracować z AWF-em
 
14. października 2010, 19:05
autor: Marek Jakubowski
źródło: GKS Katowice
 
Na stadionie przy Bukowej podpisana została umowa o współpracy między GKS-em Katowice a katowicką Akademią Wychowania Fizycznego.
Dokumenty w blasku fleszy podpisali rektor AWF-u Zbigniew Waśkiewicz i prezes GKS-u Jacek Krysiak. Głównym założeniem podpisanej umowy jest współpraca i rozwój kontaktów pomiędzy klubem a uczelnią. Obie strony deklarują w niej chęć szerokiej współpracy w zakresie poszerzania wiedzy na temat nowych metod treningowych, wymiany doświadczeń oraz przyjmowania na swoich obiektach zawodników i studentów partnera.

Jak podkreślił prezes Jacek Krysiak, umowa nie ogranicza się do współpracy dla dobra pierwszej drużyny: - Skorzystają także wszystkie drużyny młodzieżowe oraz cały sztab szkoleniowy GieKSy. Będziemy mogli korzystać z bazy dydaktycznej, doświadczeń trenerskich, badań i analiz naukowych. Studenci AWF-u będą mieli możliwość odbycia praktyk i stażów, nie tylko w pionie szkoleniowym, ale także administracyjnym, bo i w takich kierunkach uczelnia szkoli młodych ludzi - mówił prezes GieKSy.

Rektor Zbigniew Waśkiewicz podkreślał, że współpraca między uczelnią a klubem istniała praktycznie od zawsze, a dziś została sformalizowana: - Osobiście nie wyobrażam sobie, żeby do takiego porozumienia nie doszło. Do tego potrzebni byli jednak odpowiedni ludzie dający gwarancję odpowiedniego partnerstwa i teraz tacy ludzie są w klubie. Myślę, że nasza współpraca będzie bardzo owocna - zaznaczył rektor AWF-u.

Także trener Wojciech Stawowy docenił korzyści, które wynikają z podpisanej umowy: - Musimy wiedzieć o formie naszych zawodników absolutnie wszystko. Dlatego badania, testy, analizy naukowców z AWF-u nam w tym pomogą. Widać, że klub cały czas idzie do przodu, rozwija się. Wiadomo, że nic nie dzieje się od razu, ale takie kroki jak ten dzisiejszy przybliżają nas do zamierzonego celu - zauważył szkoleniowiec GieKSy.

Współpraca obu podmiotów nie będzie się jednak ograniczać do kwestii czysto naukowych i sportowych. Obie strony chcą wspólnie aplikować o środki z dotacji unijnych, a także pozyskiwać innych partnerów z Polski i z zagranicy. Ważnymi aspektami będą również działania promocyjne z zakresu zdrowego stylu życia i badań naukowych, a także organizacja wspólnych imprez sportowych w regionie.

 
 
Słowa kluczowe: krysiak | waskiewicz | stawowy | gks | katowice | awf
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz