Aktualności
 
Flota zaprosiła Matrasa na testy
 
2. lutego 2010, 21:36
autor: Marek Jakubowski
źródło: Gazeta Wyborcza
 
20-letni Damian Matras z Ruchu Chorzów ma być testowany we Flocie. Działacze wciąż szukają następcy Sergiusza Prusaka.
- Nie martwię się na zapas. Mamy jeszcze trochę czasu i wydaje mi się, że dwóch dobrych bramkarzy będziemy mieć - zapewnia kierownik Floty Leszek Zakrzewski.

Po odejściu Prusaka faworytem numer jeden był przez pewien czas Krzysztof Żukowski, który ostatnio bronił w Górniku Łęczna. Opuścił on jednak Świnoujście.

- Wyjechał. Z różnych względów, ale nie ma sensu wyjaśniać. Nie oznacza to, że definitywnie zamknęliśmy temat współpracy - zaznacza Zakrzewski.

Po ostatnich sparingach podstawowym bramkarzem został 21-letni Łukasz Jarosiński z szerokiej kadry Wisły Kraków. Od poniedziałku rywalizuje on z trzecim bramkarzem Ruchu Chorzów - Damianem Matrasem. 20-letni piłkarz przyjechał na kilka dni. Na pewno wystąpi w dwóch najbliższych sparingach - jutro z trzecioligowym Energetykiem Gryfino, a w sobotę z pierwszoligowym GKP Gorzów Wielkopolski (wcześniej w planach był mecz z Polonią Słubice).

- Te dwa sparingi ważne będą też i dla innych zawodników. Przyjechała do nas trójka zawodników, nawet z doświadczeniem z Ekstraklasy. Zobaczymy ich w akcji, pogadamy, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Może być ciekawie - uważa Zakrzewski.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz