Aktualności
 
Bayern szykuje się na zmiany
 
10. lutego 2020, 05:16
autor: Rafał Kępa
 

W Bawarii nic się nie zostawia przypadkowi. Jeżeli wiadomo, że jakiś piłkarz odejdzie, to dużo wcześniej szuka się kogoś na jego miejsce. Nie pozostawia się takich zmian przypadkowi.
Podobnie jest teraz w przypadku odejścia Jerome’a Boatenga. Co prawda nikt jeszcze oficjalnie nie podał do wiadomości informacji o jego odejściu, ale spekulacje trwają od bardzo dawna. Poza tym sam piłkarz co najmniej od roku mówi o zmianie otoczenia, a wydaje się, że w klubie nikt nie będzie robił mu przeszkód.

Dlatego szefowie  Bayernu poszukują środkowego obrońcy, najlepiej takiego, z którego można uczynić filar defensywy na lata. Chociaż słowo poszukują nie jest adekwatne. Oni już znaleźli, kwestia tylko przeprowadzenia transferu. Tym wybrańcem jest Dayot Upamecano z RB Lipsk. Co prawda 21-letni obrońca nie będzie tani, ale jeżeli wierzyć doniesieniom medialnym,  to jego klauzula odejścia wynosi 60 milionów euro. Biorąc pod uwagę wycenę w wysokości 50 milionów, to różnica jest niewielka.

Bayern chce naprawić swój błąd z 2016 roku. Wtedy Upamecano przenosił się do Lipska z Salzburga i już wtedy klub z Bawarii zastanawiał się nad jego sprowadzeniem. Z perspektywy czasu nie ściągnięcie go wtedy, trzeba uznać za błąd.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz