Aktualności
 
Paryż szkoli, korzystają inni
 
9. lutego 2020, 06:36
autor: Rafał Kępa
 

Paris Saint-Germain jest teraz klubem z absolutnej światowej czołówki. Jednak powoli także och szkółka zaczyna być wymieniana wśród najlepszych tego typu miejsc na świecie. Jednak to nie paryżanie zbierają owoce swojej pracy.
Obojętne czy patrzeć na tych, którzy opuścili Paryż jeszcze w wieku juniorskim, czy tuż po jego zakończeniu, liczba gwiazd rośnie. Nie mając szans przebić się do składu mistrzów Francji (często z powodów marketingowych) odchodzą do innych klubów i tam robią furorę. Kolejnym przykładem jest napastnik Odsonne Edouard.

 - Odsonne Edouard jest wart 40 milionów. To najlepszy snajper Celtic od czasu, kiedy odszedł mój kumpel Henrik Larsson. Celtic powinien rozszarpać jego obecny kontrakt i zaproponować mu to co będzie chciał. Biorąc pod uwagę aktualne ceny na rynku transferowym, uważam że odejdzie za jakieś 40 milionów funtów. On nie odejdzie do średniaka. Ma 22 lata i przed nim dekada świetnego grania – tak chwali napastnika Celtiku Chris Sutton, który sam niejedną bramkę zdobył.

Nie wiadomo jednak czy Celtikowi uda się podpisać ten nowy kontrakt, bo po Francuza chce sięgnąć już latem Manchester United.  Edouard gra w Szkocji od 2017 roku, kiedy Celtic wypożyczył go z PSG. Po roku wykupił go za 10 milionów euro i zrobił świetny interes. Na Parkhead udowadnia, że grać potrafi. W 118 meczach zdobył 58 bramek, walnie przyczyniając się do sukcesów na krajowym podwórku.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz